5

cropped-3.png Stranicu uređuju i vodecropped-3.pngparic         slavica1

                   prof. Mehmed Parić    prof.Slavica Sivro-Sudar

Pregled planiranih  lektira po razredima:

Spisak lektira

II razred gimnazije

Miguel .de Servantes „Don Kihot“

Fransoa Rable „Gargantua i Pantagruel“

Viljem Šekspir „Hamlet“

Marin Držić „Dundo Maroje“

Ivan Gundulić „Osman“

Žan Rasin „Fedra“

Žan B.P. Molijer „Tvrdica“

Volter „Kandid“

Mula Mustafa Bašeskija „Ljetopis“

Mehmed-beg Kapetanović Ljubušak „Narodno blago“

 

III razred gimnazije

Johan Volfgang Gete „Jadi mladog Vertera“

A.S.Puškin „Evgenij Onjegin“

August Šenoa „Zlatarevo zlato“

Onore de Balzak „Evgenija Grande“

F.M.Dostojevski „Zločin i kazna“

H.B.Stendal „Crveno i crno“

Gistav Flober „Madam Bovari“

Lav N. Tolstoj „Ana Karenjina“

Ante Kovačić „U registraturi“

Edhem Mulabdić „Zeleno busenje“

Šarl Bodler „Cvjetovi zla“

Henrik Ibzen „Nora“

Bora Stanković „Nečista krv“

Abdurezak H. Bjelevac „Minka“

 

IV razred gimnazije

Miroslav Krleža „Povratak Filipa Latinovicza“

Franc Kafka „Proces“

Alber Kami „Stranac“

Ernest Hemingvej „Starac i more“

Herman Hese „Stepski vuk“

Gabrijel G.Markes „Sto godina samoće“

Danilo Kiš „Grobnica za Borisa Davidoviča“

Meša Selimović „Derviš i smrt“

Ivo Andrić „Prokleta avlija“

Mak Dizdar „Kameni spavač“

Nedžad Ibrišimović „Ugursuz“

Jasmina Musabegović „Skretnice“

Dževad Karahasan „Šahrijarov prsten“ ili „Istočni diwan“

 

I razred frizera/vozača

1.Ćamil Sijarić ”Pripovijetke”

2.Sofokle ”Antigona”

3.Ep o Gilgamešu

4.Viljem Šekspir ”Hamlet”

5.Marin Držić ”Dundo Maroje”

6.Ivan Gundulić ”Osman”

7.Tit Makcije Plaut ”Tvrdica”

  1. Žan B.P. Molijer „Tvrdica“

 

II razred frizera/vozača

1.Mula Mustafa Bašeskija ”Ljetopis”

2.Johan Volfgang Gete ”Jadi mladog Vertera”

3.Aleksandar Sergejevič Puškin ”Evgenije Onjegin”

4.Fjodor Mihajlovič Dostojevski ”Zločin i kazna”

5.Lav Nikolajevič Tolstoj ”Ana Karenjina”

6.Onore de Balzak”Evgenija Grande”

7.Edhem Mulabdić ”Zeleno busenje”

 

III razred frizera/vozača

Šarl Bodler ”Cvjetovi zla”

Bora Stanković ”Nečista krv”

Franc Kafka ”Proces”

Hamza Humo ”Grozdanin kikot”

Alber Kami ”Stranac”

Meša Selimović ”Derviš i smrt”

Ivo Andrić ”Prokleta avlija”

Mak Dizdar ”Kameni spavač”